Honda Sprint - "Padací" přední spojler

Jak jsme již informovali a jak jste se mohli dočíst v technických předpisech, od letošního roku bude v závodech Honda Sprint předepsáno uchycení předního spojleru v souladu s mezinárodními předpisy CIK-FIA. Tento systém se v čechách nazývá jako tzv. „padací“ přední spojler. Za dokončení měřeného tréninku nebo závodní jízdy se „spadlým nárazníkem“, tedy s nárazníkem v nesprávné pozici bude jezdec potrestán. Pojďme se nyní podívat na to, jaké tresty na jezdce čekají, jak vlastně vypadá taková nesprávná pozice předního nárazníku a kolik speciální držáky stojí.

Technické předpisy říkají v bodě „5.2. „Padací“ přední spojler“ následující:

Pro HONDA SPRINT 2020 je povinné použítí tzv. „padacího“ spojleru v souladu s mezinárodními předpisy CIK-FIA. V případě, že jezdec dokončí měřený trénink s předním spojlerem v nesprávné pozici, jezdci bude smazán jeho nejrychlejší čas. V případě, že jezdec dokončí finálovou jízdu nebo superfinále s předním spojlerem v nesprávné pozici, jezdci bude přičteno k výslednému času 5 sekund. V případě, že se jezdec pokusí nasadit přední spojler do správné pozice v průběhu jízdy nebo po jejím skončení ještě před kontrolou technickým komisařem, bude tento jezdec vyloučen nejen z dané jízdy, ale z celého závodu.

Držáky předního spojleru v souladu s tímto předpisem:

Správná pozice:

Akceptovatelná pozice:

Nesprávná pozice (pokud se část trubkového nárazníku nachází v oblasti „A“):

Pro jezdce kategorie HONDA 390 symbolická cena 390 Kč s DPH. Za tuto cenu můžete objednat držáky na naší mailové adrese.


Tréninkové dny 2022

16. 06. - Vysoké Mýto

14. 07. - Písek

15. 07. - Písek

08. 08. - Vysoké Mýto

> INFO <HONDA 390 klub v AČR
Straky 29
417 71 Zabrušany

KONTAKT