Úspěšný tréninkový den ve Vysokém Mýtě

V úterý 31. července se na okruhu ve Vysokém Mýtě uskutečnil tréninkový den organizovaný Honda 390 klubem v AČR. Tím byla tato akce výjimečná, byl to letos asi jediný tréninkový den pro veřejnost, který nebyl organizovaný samotným okruhem, ale promotérem motokárové kategorie.

Tento tréninkový den však nebyl přístupný pouze „hondařům“. Naopak, možnost přijet se svézt využilo více než 25 příznivců všech kategorií. Jezdců bylo vlastně i o něco více, jen se někteří střídali za volantem jedné motokáry. A to nejen u Hond, jak jsme tomu zvyklí z vytrvalostních závodů, ale také u Roků, či KZ. A nesmíme zapomenout i na tým CZECH ENDURANCE KARTING, který zde měl naplánovaný jeden ze svých tréninků před samotným závodem 24h LeMans a tak se i jezdci tohoto týmu střídali za volanty několika motokár OK.

Samotné trénování bylo pak rozděleno do třech skupin, dětské motokáry (50, Baby 60, Mini 60, Easy 60), pomalejší velké motokáry (Honda, Rok, Rotax, Easy 100) a rychlejší velké motokáry (OK, KZ, DD2, Super Rok). Každá skupina měla k dispozici 20 minut v hodině na dráze, přičemž nejmenším jezdcům jsme jejich trénink rozdělili na dva desetiminutové z důvodu velkého vedra, které nejen nad vysokomýtským okruhem panovalo. V mezičase pak byla k dispozici nejen pro ně, ale i pro jejich rodiče, doprovody a i ostatní jezdce točená malinovka, neperlivá voda či chlazené ovoce.

Během dne byl trénink jednou přerušen, když se u smykové plochy poblíž motokárové dráhy jeřábem instalovala obslužná buňka. Celá tato operace trvala necelou půl hodinku, o kterou bylo večer trénování prodlouženo.

Na trati se mimo již zmíněné jezdce „CEKu“ ukázali také jezdci bojující o přední příčky v dětských mistrovských kategoriích, z BABY 60 to byl Sébastien Šťastný (CRG TEAM OKKART) a z MINI 60 pak Tomáš Filipenský (FILIPENSKÝ MOTORCYCLES). Z tradičních Hondařů pak na trati nemohli chybět lídři průběžného pořadí vytrvalostního seriálu Petr Kocián s Jiřím Peterou (CRG TEAM OKKART). S Rokem pak byl k vidění na dráze průkopník této kategorie v ČR Roman Adami se svými syny Maxem a Tomášem, kteří normálně závodí na horských kolech. Mezi další zajímavé hosty, kteří se představili za volantem Hondy a KZ pak patřili například Adam Stivín (člen hudební skupiny Mig21) a Daniel Škorvaga (bubeník skupiny The Backwards). Ve skupině KZkařů se pak objevili nejen organizátoři Moravského Poháru Bedřich Teichman a Pavel Kubáč, ale také například Daniel Paprskář (MOTORSPORT STRNADEL) či Kamil Záruba (PRAGA VMS RACING).

Mezi účastníky panovala příjemná atmosféra a z několika úst byl slyšet zájem o zopakování celé akce. Uvidíme, jak se bude vyvíjet nejen počasí, ale také prostor k uskutečnění podobného dne třeba i na jiném okruhu a budeme vás včas informovat. Všem zúčastněným děkujeme, že jste i přes vysoké teploty přijeli a držíme vám palce ve zbytku letošní sezóny. Těšíme se na viděnou na závodní dráze.